A Fém mint kínai elem áll ennek a gyakorlásnak a középpontjában. Az elején és a végén a Yinben, a középső részben pedig a Yangban mélyülhet el a tested, a lelked és az elméd is. A Fém elemhez egyébként ezek a minőségek társulnak a kínai gondolkodás szerint: sírás, szomorúság, gyász, ősz, fehér szín, száraz érzet. Ha valamelyik megszólít, foglalkoztat, akkor ez a gyakorlás segíthet megfigyelni a benned zajló folyamatokat és akár egy kicsit közelebb kerülni az egyensúlyhoz.
Az ellazító, passzív Yin jóga találkozik a Yang minőséggel, a Power Yogával, amelynek középpontjában a kínai elemek közül a Tűz áll. A Tűz, amikor arra van szükség, erőt sugároz, a passzív részeknél viszont átmelegít, megnyugtat. A kínai gondolkodásban ehhez az elemhez tartozó minőségek: aktivitás, férfias energia, öröm megélése, nyár, meleg, piros szín. Ha ezek közül a kulcsszavak közül bármelyik megszólít, érdemes elővenni ezt a gyakorlást.
A Fa elem csak a kínai elemrendszerben szerepel. A gyakorlás elején megismerkedünk a hozzá tartozó minőségekkel, majd passzív és aktív gyakorlatokkal, lágy nyújtásokkal és erőteljesebb ászanákkal dolgozunk. Természetesen lesz Fatartás is, különböző változatokban, illetve más ászanákban is kapcsolódhatsz az egyensúlyérzékeddel. A kínai filozófia szerint ezek a kulcsszavak hordozzák a Fa minőséget: hangos beszéd, harag, tavasz, zöld szín, hajnal, szél. Ha megszólít valamelyik kulcsszó, érdemes újra és újra elvégezni ezt a gyakorlást.
Ez a gyakorlás segít elmélyülni a Yin minőségben. A Földhöz tartozó súlyos, nehéz, passzív érzetek tudatosítása segíteni fog a lazításban, passzivitásban. Az aktív részben pedig Földüdvözleteket végzünk. A kínai gondolkodásban ehhez az elemhez tartozó minőségek: aggodalom, szorongás, döntési nehézségek, késő nyár, sárga szín, nedves érzet. Ha ezek közül a kulcsszavak közül bármelyik megszólít, érdemes elővenni ezt a gyakorlást.